Forum Grupa ||KBN|| Company of Heroes Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Porada Tygodnia (GR Tip of the Week)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Grupa ||KBN|| Company of Heroes Strona Główna -> Porady
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pollentis
SzeregowyDołączył: 24 Lut 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 19:58, 23 Mar 2010    Temat postu: Porada Tygodnia (GR Tip of the Week)

Daję taką próbkę jak się spodoba to będzie więcej Smile
Całość tłumaczyłem sam (trochę korzystałem ze słownika).

Porady Ogólne
Martwe pola # 1 [9/5/2006]
Niektóre budynki mają martwe pola, gdzie jednostki w środku nie mogą strzelać do jednostek wroga znajdujących się po za budynkiem. To jest niesamowicie przydatne kiedy starasz się dostać w pobliże budynku z kampiącym CKM-em w środku tak abyś mógł zastrzelić obsługę CKM-u albo rzucić granat do środka bez ponoszenia jakichkolwiek strat. Upewnij się, że sam nie wsadzasz swoich jednostek do budynku który ma martwe pola, jeśli tak zrobisz przynajmniej staraj się kryć ten punkt przy pomocy kolejnego CKM-u albo oddziału piechoty.
Written by: Sepha


Bezczynne jednostki # 2 [9/10/2006]
Zrób użytek ze swoich bezczynnych jednostek. Jeśli masz oddział bezczynnych Pionierów/Inżynierów/Saperów rozkaż im zajmować wrogi punkt. Przez nękanie punktów należących do przeciwnika odwracasz jego uwagę od tego co aktualnie robi, zmuszając go do wysyłania jednostek w celu "rozwiązania problemu", to dzieli jego siły czyniąc łatwiejszym dla ciebie atakowanie go. Inne zadania, które możesz wykonać swoimi bezczynnymi Pionierami etc. to podkładanie min, kładzenie zasieków/worków z piaskiem/zapór przeciwczołgowych. Te wszytkie rzeczy spowolnią albo nawet zatrzymają potencjalny atak twojego wroga pozwalając ci wysłać posiłki w zagrożony rejon.
Staraj się trzymać wszystkie swoje jednostki w ruchu, żeby były cały czas czymś zajęte.

By: fujiX


Jednostki skoszarowane # 3 [9/15/2006]
Jeśli skoszarujesz swoje jednostki w budynku, nie możesz bezpośrednio rozkazać im zaatakować jakiegoś celu. Pomimo tego jeśli wybierzesz ich w budynku, możesz im rozkazać zaatakowanie jednostki którą obierzesz na cel. Na przykład, jeśli masz w budynku CKM, który atakuje jakiś oddział Volksgrenadierów i Pionierzy z miotaczami ognia podejdą cie od innej strony, możesz rozkazać im zaatakowanie Pionierów i w ten sposób CKM nie jest zmuszony do decyzji pomiędzy odwrotem a śmiercią.


Odwrót # 4 [9/20/2006]
Odwrót jest jedną z najbardziej użytecznych umiejęności w grze. Kiedy jeden z twoich oddziałów jest w trudnej sytuacji (dla przykładu pod ostrzałem MG42, pod naporem przeważających sił albo bliski śmierci) możesz nacisnąć klawisz "T" ("R") żeby mogli się wycofać do Sztabu. Zyskają dzięki temu bonus obronny i będą biec szybciej. Jest to również przydatne, kiedy chcesz szybko wrócić do Sztabu. Używaj tej umiejętności żeby uciec z ciężkiej sytuacji albo szybko zawrócić swoje jednostki do Sztabu. Twoje jednostki dostają znaczny obronny bonus, ale nie bierz tego jako, że są zupełnie odporne. Jednostki takie jak snajper są ciągle zagrożeniem, więc miej na uwadze drogę jaką jednostka się wycofa do Sztabu. Pamiętaj, że jednostki przyszpilone są niemal bezużyteczne i zwykle najlepiej jest je wycofać, żeby zminimalizować straty. Mądre użycie Odwrotu może oszczędzić ci sporo pieniędzy na uzupełnianie strat i nowe jednostki w trakcie gry.


Ślady wroga # 5 [9/26/2006]
Kiedy wysyłasz samotny oddział CKM na niekontrolowany obszar, przesuń swój ekran przed twój oddział i słuchaj kroków. Czasami jednostki także rozmawiają i możesz ich usłyszeć przez mgłę wojny. Jeśli usłyszysz kroki albo rozmowy rozstaw swój CKM w ten sposób nie "obudzi się on z ręką w nocniku". Robiąc to zaskoczysz swojego wroga, prawdopodobnie zabijając niektórych członków z jego drużyny i chroniąc swój CKM od śmierci/odwrotu. Kiedy wrogi oddział się wycofa bądź zginie przenieś swój oddział do zamierzonej pozycji. To jest bardzo przydatne na początku gry, gdzie strata twojego pierwszego CKM-u bądź wycofanie go, może mieć katastrofalne skutki.

By: Fujix


Porzucona broń # 6 [10/1/2006]
Upewnij się, że podnosisz całą nie ciężką broń jeśli jest przydatna. Dla przykładu, Grenadierzy podnoszą BAR upuszczony przez Strzelców co daje im większą siłę ognia przeciw piechocie, albo Strzelcy podnoszący Bazookę/Panzershreka stają się "bestią" przeciwczołgową. Nie zostawiaj broni na ziemi, to twoja nagroda za zwycięską potyczkę, więc upewnij się, że nie odzyska jej wróg. Jeśli nie może jej wziąć oddział Strzelców daj ją Inżynierom/Pionierom. Wyobraź sobie oddział Inżynierów/Pionierów reperujący twój czołg na linii frontu okazjonalnie strzelający w trakcie starcia czołgowego. Pionierzy z BAR-em mogą zaskoczyć twojego wroga myślącego, że oddział Pionierów nie jest wyzwaniem dla silniejszego oddziału Inżynierów. Jeśli używasz dużej liczby wozów opancerzonych i czołgów, a twój wróg ma dużą liczbę dział ppanc., możesz zniszczyć działo które gdzieś leży po zabiciu jego załogi przez użycie swojego czołgu i umiejętności "Atak na teren" skierowanej na działo. To jest dobry sposób na permamentne usunięcie wrogiego działa. Porzucona broń może łatwo odwrócić przebieg gry, więc bądź pewien, że wykorzystujesz ją z korzyścią dla siebie!!

By: Zaxis


Artyleria # 7 [10/2/2006]
Jeśli planujesz kontratak na pozycje wroga i udało ci się już zmusić do odwrotu niektóre z jego oddziałów do Sztabu, możesz zmaksymalizować efekt uderzenia swojej artylerii przez wysłanie szybkiego wozu opancerzonego prosto do jego Bazy i wezwanie ostrzału artyleryjskiego na jego Sztab, żeby pokonać niemal wszystkie jego oddziały. Jeśli będzie to dobrze zgrane w czasie, nic nie będzie mógł zrobić. Również upewnij się, że wzywasz artylerię, kiedy uwaga wroga jest rozproszona albo ma dużo stacjonarnych jednostek w jednym miejscu, ponieważ ostrzał artylerii słychać na parę sekund przed jej uderzeniem.

By: -=xerxes-=


Snajper obserwator # 8 [10/3/2006]
Dobrze mieć snajpera, ale jest on łatwy do zabicia, słaby, drogi, i może być skontrowany przez wrogiego snajpera. Wiele razy w grze najlepszym zadaniem dla snajpera będzie użycie go jako obserwatora artyleryjskiego. Dobrze współpracuje on również z moździerzami. Jak możesz wiedzieć, zasięg moździerza sięga sporo dalej po za zasięg jego widzenia. Twój snajper obserwator może znaleźć wrogie siły podczas gdy piekielny deszcz z twoich moździerzy będzie go zalewał. Z tego też powodu moździerz może być łatwo chroniony przez twoją armię. Przeciwnik będzie zmuszony do odwrotu i oddania terenu albo do ataku w którym zostanie zmiażdzony przez twoje defensywne pozycje. Z artylerią spoza mapy, haubicami, neblami/jeżdżącymi stuka, siła tej taktyki leży leży w tym, że wróg się jej nie spodziewa. Jeśli prowadzisz ostrzał artyleryjski na jego oddziały używając ukrytego obserwatora, przeciwnik często nie będzie przyglądał się wystarczająco uważnie i będzie miał zdziesiątkowane siły. W sytuacji gdy obserwujesz jego siły przy pomocy czołgu albo jakiejś nie ukrytej jednostki będzie miał dużą czerwoną "lampkę" na minimapie oraz czas do skupienia uwagi.

By: Demonic Spoon


Panzershreki/Bazooki # 9 [10/7/2006]
5 rzeczy do zapamiętania kiedy używa się Panzershreków/Bazook
1. Rozciągnij swoje oddziały dookoła, atakuj czołg z różnych kątów.
2. Staraj się dostać blisko, wyobraź sobie że grasz Strzelcami z przylepcami. Panzershrek trafi na 100% z 7 metrów, na 60% z 15,5 metra; Bazooka trafi na 100% z 7 metrów, 40% z 15,5 metra; zasięg przylepców to 15,5 metra.
3. Staraj się chować; kryć się za osłonami(np. kamienny mur albo wraki tak, że działo główne nie uderzy aż tak mocno.)
4. Panzreshrekom/Bazookom zajmuje przynajmniej 7,5 sekundy na przeładowanie, więc odsuń je na 3 sekundy po strzale i przybliż na kolejne 3 sekundy(pamiętając przy tym o osłonie).
5. Podnieś swoje stracone Panzershreki/Bazooki, nie zostawiaj ich dla wroga. Nawet jednoosobowy oddział może nieść 2 Panzershreki/Bazooki: kiedy odbudujesz oddział 2-gi człowiek automatycznie uzyska tę broń.

By: Zaxis


Unikanie granatów # 10 [10/8/2006]
Jeśli twoja piechota jest zajęta strzelaniną staraj się trzymać oko na wrogi oddział, szczególnie gdy jest blisko twojej jednostki. Jeśli twój przeciwnik rzuci granat zobaczysz animację tego ruchu we wrogim oddziale. To powinno dać ci wystarczającą ilość czasu do przemieszczenia oddziału i uniknięcia granatu.

By: fujiX


Dokładność moździerzy i uszkodzenia # 11 [10/10/2006]
Nie wyciskasz wszystkiego ze swoich moździerzy? Mają one bardzo dużą szansę uderzenia w przybliżeniu połowę ekranu od wroga, w przybliżeniu 1,5 ekranu mają zadowalającą szansę trafienia i wszystko w tym zasięgu jest niemal w beznadziejnym położeniu. Kolejna rzecz żeby cię zaciekawić... czy wiedziałeś, że moździerz ma 1 poziom penetracji przeciw większości pojazdów kiedy strzelcy i im podobni mają jedynie 0,01 tego poziomu. Jeśli to zadziała tak jak przypuszczam penetracja ta jest po prostu użyta jako zmodyfikowane zniszczenie, co oznacza że moździerz może całkowicie zniszczyć czołg.

By: Willburn


Kombos Miny/Zasieki # 12 [10/11/2006]
Taka mała zgrabna sztuczka: jeśli rozstawiasz zasieki, usuń środkową ich część i postaw tam miny. Większość graczy będzie zwyczajnie MUSIAŁA przemieścić tamtędy swoje jednostki i tym sposobem masz 100% pewność, że jakakolwiek jednostka, którą przeciwnik tamtędy wyśle otrzyma ciężkie obrażenia. Kiedy mina zdetonuje, umieść kolejną w tym samym miejscu lub w pobliżu. Nie musisz nawet robić tej dziury w zasiekach, żeby to zadziałało. Po prostu postaw minę przed zasiekami, w ten sposób jakakolwiek jednostka czy to będzie oddział Inżynierów czy samochód pancerny, który się zbliży zostanie uderzony przez minę.

By: Freek


Mapa Taktyczna # 13 [10/12/2006]
Na mapie taktycznej, możesz wybrać jednostki przez ich ikonki. To jest bardzo przydatne na początku. Skolejkonuj Inżynierów ze Sztabu i rozkaż innym Inżynierom rozpoczęcie budowy. Z normalnego widoku przełącz do widoku strategicznego i wybierz swoich Inżynierów, przytrzymaj SHIFT i klikaj prawym przyciskiem myszy na punkty które chcesz zająć 1-den po 2-gim, tym sposobem przechwycą oni punkt po punkcie bez większej mikro taktyki (nadzorowania ich) i bez panoramowania widoku. Innym razem użycie tego to, gdy twoje jednostki siedzą w bazie; jeśli chcesz przesunąć ich na linię frontu, ale nie chcesz panoramować swojej bazy i panoramować z powrotem pola bitwy. To zajmie ci trochę czasu i twój wróg może cię pokonać w mikro taktyce. Z mapą taktyczną możesz szybko nacisnąć CTRL+S, zaznaczyć jednostki w bazie i kliknąć blisko pola bitwy, naciśnij CTRL+S znowu i jesteś z powrotem w oryginalnym widoku. To pozwoli zobaczyć trochę bitwy w trakcie gdy ty rozkazujesz swoim jednostkom w bazie, dla przykładu, wrogi czołg próbuje zajść twój czołg z flanki, możesz szybko nacisnąć znów CTRL+S i wydać odpowiednie ruchy.

By: Zaxis


Nie obsadzone działa ppanc. # 14 [10/13/2006]
Zastanawiałeś sie kiedyś co zrobić z opuszczonym działem ppanc. po zabiciu jego załogi? Otóż masz kilka wyborów. Możesz je obsadzić oddziałem piechoty, a resztę oddziału odesłać z powrotem do Sztabu żeby ich wzmocnić. Każdy oddział piechoty inny niż Pionierzy czy Inżynierowie (do 3 osób) będzie wstanie się wzmomocnić w Sztabie po obsadzeniu działa ppanc., więc dobrym pomysłem jest obsadzenie działa ppanc. oddziałem Volksów bądź Strzelców i później ich wzmocnić, albowiem jest to najtańszy sposób obsadzenia działa ppanc. Również inną opcją jest to, że jeśli sprowadzisz czołg w pobliże działa ppanc. bez załogi i nie chcesz żeby twój przeciwnik je przejął, ale sam go również nie chcesz. Możesz wydać komendę Atakuj Teren na działo i je zniszczyć. Musisz być tuż przy tym dziale albo twój czołg będzie chybiał cel. To działa świetnie dla obu stron, Aliantów i Osi i da ci trochę punktów doświadczenia. Jakkolwiek sugerowałbym jednak obsadzenie go Volksami albo Strzelcami, a potem wzmocnienie oddziału w Sztabie.

By: Vitensby


Śledzenie wrogich Snajperów # 15 [10/16/2006]
Kiedy widzisz, że twoi ludzie giną od strzałów Snajpera, jeśli sprawdzisz swoje ostrzegawcze wiadomości po lewej stronie ekranu, będzie napisane "Jednostka zastrzelona przez Snajpera", jeśli klikniesz na czerwony kwadracik obok tej wiadomości, przeniesie to twój ekran prosto do pozycji Snajpera, która to będzie się znajdować pośrodku ekranu. Możesz dalej klikać w ten kwadracik do czasu aż zniknie, tym sposobem możesz utrzymać ślad Snajpera podczas gdy on przemieszcza się do następnej pozycji.

By: WNxSoda


Odwracanie Sytuacji # 16 [10/17/2006]
To się odnosi głównie do lekkiej piechoty. Kiedy zaangażujesz się w potyczkę 1 na 1 (jak np. Inżynierzy vs Pionierzy, albo Strzelcy vs Volksi) zawsze staraj się uzyskać przewagę liczebną przez dodanie kolejnego swojego oddziału lekkiej piechoty do starcia 1 na 1. Rzecz polega na tym, żebyś nie umieszczał ich obu naprzeciw jego pojedynczej jednostki. Niech jedna z twoich jednostek okrąży go(tworząc coś jak koło) i strzela mu w tył. Wrogi oddział będzie zabity w przeciągu sekund. To może być również skuteczne (z odrobiną szczęścia) w starciu: 2 Inżynierów vs 1 Volks albo 2 Pionierów vs 1 Strzelcy.
Również:
Jest dużo bardziej ważne znalezienie dobrze osłoniętej pozycji i ZAPRZESTANIE PORUSZANIA SIĘ niż cokolwiek innego w potyczce piechoty. Znajdź jakąś dobrą osłonę, kucnij za nią i przestań targać swoje siły dookoła. Siły, które strzelają podczas ruchu, strzelają z 50 % dokładnością, nie opłaci się to.

By: Architect and Th15


Ulepszona piechota # 17 [10/19/2006]
Kiedy ulepszysz swoje jednostki w broń automatyczną(BAR-y, MP-40 etc.) zbliż swoje jednostki do wrogiej piechoty, są dużo bardziej efektywni w bliskim dystansie, jako iż połowa ich strzałów z większego dystansu prawdopodobnie chybi. Jest dużo bardziej efektywne natrzeć twoją ulepszoną piechotą na wroga ponieważ mają odpowiednią broń automatyczną.

By: Freek


Mikro i Makro # 18 [10/20/2006]
Możesz zmagać się do zapanowania nad tym. Myśl zawsze dalej niż twój przeciwnik, pozostań spokojny, skupiony i "Zauważ większy obrazek - Gnug315".
Kiedy zacząłem grać w gry RTS, byłem kilka razy pojechany ponieważ zwyczajnie nie odpowiadałem podobnie albo lepiej do mojego przeciwnika. Zacząłem więc coś ćwiczyć. Skupiać się na Bazie z zewnątrz. Mam na myśli kiedy jestem zajęty Mikro taktyką jednostek w polu bitwy z dala od Bazy, skupiam swój wzrok czasem na surowcach i buduję jednostki używając skrótów klawiszowych (bez przemieszczania ekranu do mojej bazy). W COH używam dużo klawiszy F1, F2, F3... do wybierania budynków w Bazie. Myślę, że kiedy wreszcie opanujesz obraz z kamery w trakcie bitwy nieco lepiej (skupiając większość czasu na tym co robią twoje jednostki), a twój umysł jest w twojej Bazie, zaczniesz łączyć mikro&makro taktykę w swojej rozgrywce. Raz przyswojone może to przynieść dobre wyniki.

By: Architect


Odpalanie min # 19 [10/21/2006]
Czasem znajdziesz się w potyczce przeciwko wrogim jednostkom, które są blisko niektórych z twoich min, ale ledwo ich unikają. Zwyczajnie uruchom minę żeby eksplodowała rozkazując swojej jednostce atak na teren żeby ją jednak uruchomić, dotkliwie uszkadzając wszystko w promieniu wybuchu. To działa szczególnie dobrze w przypadku Alianckiego wozu M8: jego mina jest kładziona błyskawicznie, jest silniejsza od zwykłej miny i może z łatwością zdjąć kilka oddziałów. Kiedy jedziesz prosto we wrogie oddziały zwyczajnie podjedź blisko, podłóż miny pod ich stopy, wróć się kilka długości pojazdu i natychmiast uruchom minę (przez atak na teren).

By: Gnug315


Działa ppanc. # 20 [10/24/2006]
Działa ppanc. są najbardziej podstawową, skuteczną metodą uporania się z wrogimi pojazdami pancernymi. Kosztują zero paliwa czy amunicji i rozłupują wrogie pojazdy niezwykle dobrze.Tylko jak je uchronić od łatwego skasowania?
- Rozłóż je szeroko i w taki sposób, że każde kryje się nawzajem. Ppancki powinny być z dala od siebie, tak że artyleria nie będzie mogła ich zniszczyć w jednym uderzeniu. Powinny również być tak skierowane, że kryją wzajemnie swoje flanki. Jeśli jedno jest flankowane inne powinny kryć ten słaby punkt.
-Spróbuj tak je rozmieścić, że niektóre działa będą mogły uderzać w boki bądź w tył pancerza wrogich czołgów.
-Jeśli jesteś w defensywnej pozycji połóż worki z piaskiem przed działem. Osłona będzie użyteczna. Również pomyśl o użyciu min. Nie tylko to zahamuje/przyszpili każdą piechotę, która będzie próbowała zaatakować twoje działa, ale również unieszkodliwi silniki pojazdów, które próbują cię sflankować.
-Kryj je od wrogiej piechoty, snajperów i moździerzy. Z dobrze rozstawionym działem ppanc., jesteś całkiem niedostępny dla czołgów. Wróg spróbuje zniszczyć twoją ppancke przy pomocy piechoty, więc bądź gotów je chronić i odciąć go jeżeli się zbliży. CKM-y będą w tym przydatne, ale upewnij się że ich nie skupiasz (w jednym miejscu). Wróg nie powinien być w stanie zetrzeć za dużo twojego sprzętu przy użyciu artylerii.
-Pasek zdrowia pokazany jest zdrowiem twoich strzelców, nie działa. Upewnij się po każdej potyczce, że masz inżynierów naprawiających działa ppanc przez kliknięcie prawym klawiszem myszki na działo (NIE strzelców). To powstrzyma czołgowe pociski od spontanicznego zniszczenia twojego działa.
-Trzymaj je z tyłu. Ppancki mają szalony zasięg. Wykorzystaj to dla swojej przewagi. Trzymaj je za swoimi oddziałami.

By: Demonic Spoon


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Penisoręki
KapralDołączył: 18 Sty 2010
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Wto 20:50, 23 Mar 2010    Temat postu:

Super porada na Exitt dają medalę ja daję Browara przeczytam w wolnej chwili

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pollentis
SzeregowyDołączył: 24 Lut 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 16:56, 24 Mar 2010    Temat postu:

Zadowoli mnie pochwała postu i przyklejenie tematu Smile, ale piwa też nie odmówię Surprised.
Będę tłumaczył w miarę możliwości i chęci, no sami wiecie, ale postaram się przetłumaczyć wszystkie porady stamtąd, a jako że co jakiś czas pojawiają się nowe porady na GR temat ten będzie aktualizowany.

Ciąg dalszy...

Czas przeładowania# 21 [10/25/2006]
Wszystkie jednostki ponoszą cięższe obrażenia w trakcie ruchu dlatego dobrym pomysłem jest trzymanie ich w bezruchu w trakcie wymiany ognia. Natomiast wszystkie pojazdy mają określony czas przeładowania pomiędzy strzałami bądź salwami; czołgi zazwyczaj 6-7 sekund. Użyj tego czasu żeby się przenieść w lepszą pozycję i wtedy upewnij się, że zatrzymasz pojazd tuż przed oddaniem strzału. To pozwoli ci wycisnąć wszystko z twojego drogiego i kluczowego czołgu.

By: Gnug315


Skoszarowane bunkry/gniazda CKM # 22 [10/27/2006]
Koszarowanie jednostek w bunkrze albo gnieździe CKM jest doskonałym sposobem na chronienie twojego budynku ze wszystkich stron. Jednostki, które są skoszarowane w tych budynkach są niezwykle odporne na wrogi atak; zajmie to sporo strzałów snajpera a nawet granaty ich łatwo nie wykurzą. Jeśli koszarujesz CKM w tych budynkach masz gwarantowane 360 stopniowe pole ostrzału bez dodatkowych kosztów, a najłatwiejszą drogą dla twojego wroga żeby się pozbyć tego zagrożenia jest użycie moździerza albo jakiegoś pojazdu opancerzonego. To jest bardzo przydatne, bo oszczędza ci surowce i zapewnia pełną ochronę a nawet opcje opuszczenia budynku i odwrotu albo ulepszenia bunkra, żeby pełnił dodatkowe pomocne funkcje.

By: Moony


Skakanie # 23 [10/29/2006]
Często jest tak, że CKM ledwo co upora się z twoimi Strzelcami/Volksami i przedostanie się do budynku, żeby wkrótce otworzyć piekło dla twoich jednostek. Jest jednak na to kontra, która pozwala ci uporać się ze skoszarowanym CKM-em. Zwyczajnie skacz i ostrzeliwuj budynek raz z jednej strony raz z drugiej, w przód i w tył, rób to cały czas i nigdy nie stój w miejscu. Koleś za CKM-em będzie ciągle zmieniał okno żeby strzelać do twojego oddziału, ale z uwagi na czas, który mu zajmuje przemieszczenie się i rozłożenie, to w zasadzie nie odda strzału. Tą drogą twój oddział zmęczy i zniszczy oddział z CKM-em albo zmusi go do opuszczenia budynku i odwrotu. Z małą praktyką w ten sposób możesz odwrócić sytuację z klasycznie skoszarowanym CKM-em™.

By: Gnug315


Granaty vs Skoszarowane jednostki # 24 [10/30/2006]
Kiedy używasz granatu przeciwko skoszarowanemu MG42, postaraj się żeby MG42 strzelał z jednego z dwóch węższych boków budynku. To spowoduje, że oddział MG42 w środku zbierze się bliżej siebie i w większości przypadków twój granat zabije całą drużynę.

By: Bentguru


Cofanie się # 25 [10/31/2006]
Niezaprzeczalnie kluczową częścią podczas starcia czołgów jest cofanie się z dala od niebezpieczeństwa w trakcie, którego trzymasz zarówno swój dobrze opancerzony przód jak i wieżyczkę skierowaną w kierunku wroga. Czołgi całkiem dobrze manewrują również w ten sposób, będąc zdolne do bycia ostrymi cofając się tak jak jechałyby do przodu. Zrób to klikając na krótkim odcinku do przodu za pojazdem i jeśli to konieczne możesz zrobić kolejkę (przy użyciu shiftu) całą drogę ucieczki z pola bitwy, unikając przeszkód i zapewniając najszybszy, najbezpieczniejszy odwrót z możliwych. Jedyny pojazd, który tego w zasadzie nie może zrobić to Motocykl Osi.

By: Gnug315


Poznaj swojego Wroga! # 26 [11/1/2006]
Czy kiedykolwiek chciałeś odkryć przeciwko komu strarujesz zanim zacznie się mecz? W takim razie teraz już możesz! Kiedy masz kilka sekund wolnego czasu na początku meczu, wciśnij ctrl + shift + ~ na swojej klawiaturze co otworzy konsolę. Poszukaj trochę i znajdziesz imię swojego przeciwnika. Z początku może być to ciężkie do zauważenia pośród wielu innych słów, ale jeśli laguje powie je 4-5 razy pomiędzy[ ]. Zwykle możesz je znaleźć pośrodku strony w konsoli. Teraz możesz wiedzieć przeciwko komu walczysz bez czekania żeby zobaczyć pierwsze z jego jednostek!

By: Lewclan


Niewidzialna nić # 27 [11/2/2006]
Jest terminem używanym, kiedy pojazd wydawałoby się przyłącza do wrogiego oddziału niewidzialną nicią. Wykorzystując swój górujący zasięg do uchronienia się od zniszczeń pozostając po za zasięgiem przylepców czy bazook. Wymaga to studiowania mikro taktyki, ale może efektywnie skontrować każdą liczbę wrogich oddziałów. Zwyczajnie trzymaj swój pojazd na odpowiednią długość, postępując do przodu i cofając się jeśli potrzeba w trakcie spuszczanej salwy na twój cel. Twój wróg będzie zmuszony do uporania się z twoją jednostką innym sposobem. Jest to powszechnie zauważalne w przypadku Jeep-ów vs Pionierzy, Pumy vs Strzelcy z/przylepcami, i Ostwindy vs Rangerzy, ale również działa to na wolniejsze, poruszające się bardziej ociężale czołgi.

By: Gnug315


Zabijanie Snajperów # 28 [11/4/2006]
Jeśli spostrzeżesz snajpera i nie masz jeepa/motocyklu nie bój się wtedy przypuścić szarży przy pomocy np. Strzelców. Wszystkie jednostki są w stanie wykryć snajpera, jeśli są wystarczająco blisko. Nawet oddział Pionierów jest w stanie zdjąć Snajpera jeśli masz wystarczająco szczęścia. Jeśli więc zobaczysz nie krytego snajpera, który strzela do twoich Strzelców, naciśnij spację (idź do ostatniego wydarzenia), namierz ślad wystrzału i idź swoimi Strzelcami w tym kierunku. Wtedy użyj Jeepa/Motocykla żeby wykryć snajpera albo zaszarżuj go przy pomocy piechoty. Żegnaj Snajperze.

By: decon


Ukrywanie się # 29 [11/6/2006]
Ukrywanie się jest ważną częścią pola bitwy. Jak głosi Sun Tzu, kiedy jesteś przewyższony liczebnie, unikaj wroga całkowicie. W CoH, ukrywanie się może być używane efektywnie przeciwko wrogowi, dla przykładu kiedy przechwyciłeś wrogi punkt, ale wiesz że wysłał siły do uporania się z tobą. Zamiast próby przechwycenia punktu całkowicie (pozostaw go neutralnym) pośrodku wrogiego terytorium, odbiegnij swoją jednostką i schowaj się w rogu. Zobaczysz, że wróg broni punktu, kiedy zacznie on migać znowu w trakcie przechwytywania przez niego. Podstawowym przykładem tego byłyby 2-a punkty w rogu ze średnią amunicją na Semois, ale niemal każde mogą być w ten lub podobny sposób użyte.

By: Gnug315


Droga w jedną stronę # 30 [11/7/2006]
Zasieki z drutów kolczastych odgrywają istotną rolę w CoH, używa się ich żeby uniemożliwić dostęp wrogowi do krytycznych stref bądź w punktach tłumiących. Może być mało szczegółów, które możesz wiedzieć o nich: ponieważ możesz usunąć swoje zasieki w każdym czasie (zwyczajnie zaznacz je i wciśnij klawisz delete), to naprawdę działa jako droga w jedną stronę. Dlatego właśnie zobaczysz okazjonalnie dobrych graczy odcinających ten sam punkt tłumiący; jeśli przejście jest już odcięte dla drugiego gracza, pierwszy zwyczajnie może odmówić sobie tego luksusu.

By: Gnug315


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pollentis
SzeregowyDołączył: 24 Lut 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 13:34, 01 Kwi 2010    Temat postu:

Kontrola grup # 31 [11/9/2006]
Jeśli masz odpowiednią liczbę żołnierzy, zgrupuj ich razem wybierając te jednostki które chcesz, wtedy wciśninij "ctrl" + jakąś cyfrę.
np. Ctrl + 1 dla Strzelców
Ctrl + 2 dla CKM-ów
Ctrl + 3 dla jednostek wsparcia itd.
To uchroni cię od paniki kiedy twój wróg zaatakuje cię z zaskoczenia, możesz skutecznie stawić mu opór używając tych skrótów klawiszowych.
Również pamiętaj o tym, żeby nie wybierać zwyczajnie jakiejś grupy i walczyć, ponieważ mają tendencję do trzymania się razem (DUŻY cel dla rakiet/bomb), musisz ich wszsytkich kontrolować z osobna (mikro się kłania), żeby ukryć tak wielu z nich za twardą osłoną jak się da.

By: total90


Skoszarowani snajperzy # 32 [11/10/2006]
Skoszarowani Snajperzy mają liczne korzyści nad nie skoszarowanymi Snajperami. Strzelają szybciej, powodując te same obrażenia, oraz są zwyczajnie odporni na szarżę piechoty. Jakkolwiek, samotny snajper w budynku jest łatwym celem dla wrogiego Snajpera -- mogą być zabici jednym strzałem. Używaj tego dla swojej przewagi jeśli zauważysz wrogiego skoszarowanego Snajpera. Najlepiej jest skoszarować Snajpera z inną jednostką, może to być oddział Inżynierów albo oddział CKM. Wrogi Snajper próbujący zabić twojego Snajpera strzeli najpierw do innej jednostki w budynku i ty będziesz w stanie zdjąć jego Snajpera jednym strzałem.

By: Moony


Strzelcy vs skoszarowany CKM # 33 [11/13/2006]
2 oddziały Strzelców > 1 skoszarowany CKM (zero granatów)

Wypróbuj tego na mapie Semois. Jeśli gracz Osi skoszaruje CKM w budynku, weź jeden oddział Strzelców i umieść go w pobliskim budynku żeby przyjęli na siebie ogień. Jak już CKM będzie strzelał w pierwszy oddział, wprowadź do akcji swój drugi oddział. O ile nie podejdziesz go z tego samego kierunku co 1-szy oddział (proszę NIE, to jest zwyczajną głupotą) to nie zostaną przyszpileni. Ten 2-gi oddział może podejść do skoszarowanego budynku i wystrzelać członków drużyny CKM. Oddział CKM nie może zmienić celów (chyba, że gracz tego dokona), będzie kontynuował ogień w kierunku skoszarowanych Strzelców.
To raczej głupie, ale doświadczyłem tego na własnej skórze i robiłem to innym.

By: th15


Niszczenie żywopłotów # 34 [11/14/2006]
Gra jest w swojej połowie (mid) i nie masz jednostek żeby przeć przez żywopłoty, wprowadź do użytku miny. Umieść minę lub dwie (zwykle potrzebne są dwie) bardzo blisko bądź nawet pod kawałkiem ciężkiego żywopłotu, zrób krok w tył, i rzuć w to miejsce granatem albo strzel Stug-iem w miny. Nowy front został właśnie otwarty dla ataków twoich czołgów i jednostek piechoty. Za mniej niż 100 amunicji jest możliwe ominięcie nieznośnych punktów tłumiących, sflankowanie ich (wroga) i przyłapanie gdzie się tego nie spodziewa.

By: tnx3


Mapa taktyczna # 35 [11/27/2006]
Używanie mapy taktycznej do śledzenia wrogich ruchów. Kiedy otworzysz mapę taktyczną, zobaczysz wszystkie punkty neutralne na szaro. Kiedy wybierzesz jednostkę i zawiśniesz kursorem nad punktem, zobaszysz 1-ną z 2-óch rzeczy:
1. Wskaźnik (kursor) zmieni się w ikonę przechwytującą, białe koło z czymś w rodzaju ogonu.
2. Brak zmian.

Wytłumaczenie:
1. punkt jeśli nie jest przechwytywany
2. wróg przechwytuje punkt

Skanowanie mapy taktycznej we wczesnym etapie gry da ci znać o tym gdzie kieruje się twój wróg oraz o tym ile jednostek może mieć.
Taktyczna mapa również mówi ci o tym na którym punkcie jest Posterunek Obserwacyjny, bez potrzeby wysyłania tam zwiadu.. Jeśli zobaczysz duży punkt paliwowy dający +26 , wiesz że jest tam Posterunek Obserwacyjny i najlepiej jest wprowadzić w ruch miotacze płomieni, jeśli chcesz żeby był zniszczony.

Punkty Normalne - z Posterunkiem Obserwacyjnym
Wysoki 16 - 26
Średni 10 - 18
Niski 5 - 8

By: Sturmtruppen


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pollentis
SzeregowyDołączył: 24 Lut 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 20:00, 01 Kwi 2010    Temat postu:

Atak na teren # 36 [01/01/2007]
Dlaczego jest opcja ataku na teren? Cóż jest wiele zastosowań, do niszczenia dział bez obsługi, żeby zdobyć doświadczenie (w przypadku USA czy PE) i żeby wróg nie mógł przechwycić darmowej ppancki. Zniszcz którąkolwiek ukrytą jednostkę bądź miny, które podejrzewasz, że gdzieś są ale ich do końca nie widzisz. Innym dobrym użytkiem tej opcji jest celowe chybianie kiedy "Aliancka Machina Wojenna" jest włączona. Tym sposobem jeżeli możesz wchłonąć trochę zniszczeń 'Atakując Teren' do czasu aż wygaśnie AMW. Ataku na teren można również użyć do celowego zniszczenia Tygrysa (jeżeli w drużynie jest PE), tym sposobem można ominąć limit 1 tygrysa i mieć ich kilka.

By: Neubine


Pionierzy vs Inżynierzy # 37
[01/15/2007]
Pionierzy
-Punkty Życia: 140
-Czas Budowy: 14
-Zasoby Ludzkie: 120

Inżynierzy
-Punkty Życia: 165
-Czas Budowy: 21
-Zasoby Ludzkie: 140

Jestem graczem Osi i słyszę dużo narzekań od innych graczy Osi o niemożliwości Pionierów do konkurowania w walce z Inżynierami, ale Punkty Życia różnią się tylko o 25, więc jeżeli jest to w ogóle możliwe ukryj swoich Pionierów za jakąś osłoną (nawet lekką) i będą mieli dobre szanse wyjść z tego zwycięsko. Inną zaletą Pionierów jest to, że budują się tak szybko, że jesteś zdolny do posiadania większej ilości jednostek we wczesnym etapie gry w porównaniu do Inżynierów. Daje ci to krótką (ale czasami) pomocną przewagę do szybkiego zajęcia/odcięcia jakiegoś strategicznego punktu, podczas gdy pierwszy oddział buduje ci bazę. (Bądź vice versa, weź swój pierwszy oddział pionierów i przejmuj szybko pkt-y/odetnij strategiczne miejsce etc., a drugim oddziałem buduj bazę przed tym jak Alianci zbudują Inżynierów, którzy rozpoczną budowę koszar).
Oczywistą i główną przewagą Inżynierów jest to, że ich oddział składa się z 3 ludzi, pozwalając ci zwyciężyć żałosny 2 osobowy oddział Pionierów jeśli przypuścisz szarżę. Pomaga to również w przeżyciu oddziału jeżeli jest on skonfrontowany z wrogim Snajperem, pozwalając ci przypuścić szarżę i zabicie go jeżeli masz wystarczająco dużo szczęścia. Pozwala również w uchronieniu ulepszonego oddziału (czy to jest miotacz płomieni czy wykrywacz min).

By: BroVVn


Bunkry medyczne # 38
[01/22/2007]
W grze 1 vs 1 rzadko widzisz bunkry medyczne w użyciu, jest tak prawdopodobnie dlatego, że ludzie nie zauważają ich użyteczności. Tak długo jak są ofiary (nie trupy) z walki, medycy przybiegną tam, podniosą rannego żołnierza i zaniosą go z powrotem do bunkra. W momencie zebrania przez nich odpowiedniej liczby rannych otrzymasz nowy oddział. Oś otrzymuje z nich jednostkę Grenadierów. Alianci otrzymują jednostkę Strzelców/Piechoty. Zbuduj bunkier blisko miejsca gdzie toczy się bitwa, tym sposobem twój nowy oddział zostanie rozmieszczony w środku bitwy. Również jeśli połączysz to (bunkier medyczny) z doktryną obronną Osi, będziesz mógł zasilić swój osłabiony oddział nowymi rekrutami, jeśli przemieścisz swój oddział w pobliże bunkra, coś jak wysunięte baraki. Możesz również skoszarować MG42 w bunkrze (medycznym) Osi, żeby uczynić z niego gniazdo karabinu, które rodzi nowe jednostki.

By: Status Quo


Uniki Snajperem # 39
[02/05/2007]
Jeśli widzisz wrogich Inżynierów albo Pionierów szarżujących na twojego Snajpera - nie dawaj komendy do odwrotu! Zamiast tego zastrzel członka drużyny i wtedy wyłącz kamuflaż i pobiegnij w tył. Snajper będzie w stanie poruszać się z tą samą prędkością bądź większą co wrogi oddział Inżynierów, więc nie będziesz otrzymywał dużo obrażeń od ich pistoletów maszynowych. Bądź pewien, że pozostajesz z dala od bliskiej walki z wrogim oddziałem to wszystko będzie w porządku. W momencie, gdy wrogi oddział odpuści pościg za tobą strzel im w plecy. Ta sztuczka działa najlepiej przeciwko Inżynierom i Pionierom, ponieważ ich broń jest dobra tylko do walki w bliskim dystansie i mają niską liczbę członków drużyny - nie próbuj tego przeciwko Strzelcom!

By: General Grant


Czołgi # 40 [02/12/2007]
Wiedza o tym co najlepiej robić używając czołgu może uratować wiele z nich.
- Spraw, że twoje czołgi sprostają zagrożeniu. Przód każdego pojazdu jest najmocniejszym miejscem. Czasami nawet pociski odbiją się od przedniego pancerza Tygrysa. Czasami stawanie przodem wszystkimi twoimi czołgami w jednym momencie nie zadziała ponieważ będą atakowane z wielu kierunków. W tym wypadku, rozkazuj im indywidualnie albo spróbuj je nieco wycofać. To powinno zredukować liczbę kierunków z których są one atakowane. Jeśli dalej jesteś atakowany z wielu kierunków spraw, by twoje czołgi były skierowane w centralny wektor ataków. Tym sposobem zmusisz wiele pocisków do uderzenia w przedni pancerz zamiast w boczny.

- Używaj czasu w którym czołg przeładowuje pocisk. Jestem całkiem pewien, że było to powiedziane wcześniej, ale: Każdy czołg ma czas przeładowania (po za Flakpanzer Ostwind oczywiście). Możesz wykorzystać ten czas do przemieszczenia swojego czołgu w miejsce gdzie wyrządzi więcej zniszczeń wrogiemu czołgowi. Upewnij się, że ustawisz się przodem do wroga po przemieszczeniu.Jeżeli wróg nie zauważył, nie obróci swoich czołgów przodem do ciebie do czasu aż wyrządzisz wiele zniszczeń. Zatrzymaj swój pojazd zaraz przed oddaniem strzału i później znowu go przemieść. Następnym razem jak będą przeładowywać, postaraj się przemieścić na tył wrogiego czołgu (jeśli jeszcze się nie obrócił). Nie próbuj wjechać na tył wrogiego czołgu w pierwszym ruchu.

- NIE SKUPIAJ SWOICH CZOŁGÓW. Jeśli je skupisz, są one niezwykle podatne na artylerię i inne eksplozywne ataki. Jeśli musisz, poruszaj swoimi czołgami indywidualnie. To zaoszczędzi ci sporo paliwa.

- Odwrót. Twoje czołgi mają mało punktów życia i chcesz je wycofać z pola bitwy. NIE zawracaj ich. Indywidualnie rozkaż im, żeby jechały do tyłu skierowane przodem do wroga. Dużo mniej obrażeń będzie im zadanych ponieważ to przód pojazdu będzie atakowany. To może oszczędzić ci wielu czołgów. Również dobrym pomysłem jest zrobienie twoim moździerzem zasłony dymnej pomiędzy wrogiem a twoimi czołgami.

- Flankowanie. Jeśli jesteś w trakcie bitwy czołg vs czołg ze swoim wrogiem, i wysyłasz kolejną grupę czołgów, NIE wysyłaj czołgów w to samo miejsce gdzie znajduje się reszta twoich czołgów. Wyślij je na przeciwną stronę czołgów. Zadasz więcej zniszczeń wrogowi, i nie będzie on w stanie "stanąć do ciebie przodem" ponieważ masz czołgi z obu stron. Jeśli jest tam jakaś ppancka, nakaż nowej grupie czołgów zabicie jej najpierw.

- Zbliż się. Jeśli nie masz żadnej artylerii do odpalenia na wrogie czołgi w bitwie, ale oni mają, upewnij się, że zbliżysz swoje czołgi do wrogich tak blisko jak to możliwe bez pozwolenia im na zajście cię od tyłu. Jest dużo mniej prawdopodobne, że zaatakują cię przy użyciu artylerii. Jeśli jednak jej użyją, artyleria będzie prawdopodobnie dalej od ciebie niż zwykle, ponieważ nie chcą wcale uszkodzić swoich czołgów.

By: EarthHunter


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
pollentis
SzeregowyDołączył: 24 Lut 2010
Posty: 18
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 14:50, 02 Kwi 2010    Temat postu:

Osłona # 41 [02/18/07]
Osłona ma wiele zastosowań i nie jest tylko czymś przy czym zwyczajnie trzymasz swoje jednostki w trakcie bitwy. Jeśli przegrałeś potyczkę i wszystko co ci pozostało to odwrót oddziału, możesz chcieć manewrować nimi parę kroków w lewo lub prawo tak że ich droga do kwatery będzie miała jakąś osłonę. Odwrót jednostek już ma duży bonus pancerny, i kiedy jest dodany do średniej lub ciężkiej osłony, jednostka jest niemal niepokonana. To może zapobiec utraty twojego oddziału w trakcie odwrotu. Również, jeśli twój oddział znajduje się na drodze (tak jak na tej na środku Angoville) staraj się unikać odwrotu nimi drogą ponieważ będą mieli niekorzystną osłonę - co oznacza, że ich bonus pancerny w trakcie odwrotu jest mocno zmniejszony.
Również jeśli przypuszczasz szarżę na jakąś jednostkę swoją własną, np. Strzelcami na nieulepszonych Volks-ów, albo Volks-ami z MP40 na Strzelców, itd., zamiast zwyczajnie kierować się wprost na nich przez otwarty teren, sprawdź czy jest tam linia krzaków albo ściana za którą możesz przebiec żeby się do nich dostać. Tym sposobem zmniejszysz przypadkowe straty w swoim oddziale przed dotarciem na dystans w którym uzyskasz przewagę. Jeśli musisz przypuścić szarżę na wroga przez drogę, staraj się pozostawać na poboczu drogi, większość dróg ma rowy które są żółtą czyli średnią osłoną.
Na koniec, osłona może naprawdę wzmocnić słabe w innej sytuacji jednostki i dać im decydującą przewagę nad wrogiem. Nie mówię tutaj tylko o trzymaniu regularnych strzelców za nią, trzymaj jakichś pionierów w krzakach z CKM-em to strzelcy próbujący podbiec blisko mogą znaleźć okropną niespodziankę w postaci 4 oddziałów z MP40., tym sposobem kiedy wróg zaatakuje, zda sobie sprawę, że nie ma żadnej osłony po za tą w której znajdujesz się ty!
Koniec końców, pamiętaj że osłona jest znaczącą częścią Company Of Heroes i tak ma ona równe znaczenie we wczesnej, średniej i późnej grze. Pamiętaj, że niemal wszystko w tej grze jest osłoną - np., zakradnij się swoją piechotą za linię wroga, zabij obsługę ppancki i wtedy użyj pustej ppancki jako zielonej czyli ciężkiej osłony!

By: Lewclan


Drogi # 42 [03/12/2007]
Drogi są właściwością terenów obecną w większości map 1 na 1. Kiedy pojazdy przejeżdżają mapę drogą zyskują znaczny bonus prędkości, co czyni podróż do celu dużo łatwiejszą.
Pomimo iż nie potwierdzone powiem, że bonus prędkości to mniejwięcej 1.5x ich normalnej prędkości, co jest opłacalne.
Jednym z zagrożeń poróżowania drogami jest to, że twój przeciwnik może podłożyć na nich miny, czyniąc je niebezpiecznymi do podróży. Trał przeciwminowy albo Inżynierzy z wykrywaczem mogą uczynić ją dużo mniej niebezpieczną, kosztuje to twojego wroga amunicję podczas gdy ty masz lekki odpoczynek dla umysłu.
Dla gracza Osi jest również parę korzyści, głównie dla Stug-ów. Stug-i nie tylko poruszają się szybciej drogą, ale również OBRACAJĄ się szybciej, przez co są w stanie nadążyć i strzelić w Shermana, który je próbuje zajść z tyłu, to jest bardzo pomcne w bitwie czołgowej. To samo zagrożenie minami istnieje jednak dalej, i powinieneś być szczególnie ostrożny jeśli zobaczysz M8 jeżdżące po polu bitwy.


Tutaj są zrzuty z ekranu map taktycznych z drogami zaznaczonymi czerwoną linią:

Angoville
Semois
SturzdorfZatem jak możesz zobaczyć drogi są umieszczone w taktycznie żywotnych pozycjach na mapie i są dobre do szybkich odwrotów albo zwiększają prędkość w walce dla każdego pojazdu od Jeep-a i motocykla do Pershing-a i Tygrysa.

By: Kleatus

Bonus Drogowy

Nie tylko udziela bonusu prędkości pojazdom na drodze, które się nią poruszają, ale również udziela "Bonusu Prędkośći Obrotu" dla Stug-ów zaparkowanych na niej (albo każdemu innemu pojazdowi gąsienicowemu).
Stug na drodze może dotrzymać kroku czołgowi, który usiłuje go ostrzelać z tyłu i w ten sposób się obroni.

By: JohnHardtack

Szybkość zależy od osłony.
Tak a propos to jest dla zwyczajnego Tygrysa, inne jednostki mogą mieć różne wartości
Nieobecna Osłona = 1
Ciężka Osłona = 0.3
Lekka = 1
Negatywna(droga) = 1.75
Otwarta = 1.5
Dym = 0.3
Woda = 0.3


Punkty zborne z budynków # 43 [03/19/2007]
To pomocna właściwość z każdego budynku, masz zdolność wysłania jednostek gdziekolwiek chcesz tak szybko jak się zbudują. Wybierz budynek i zwyczajnie kliknij prawym przyciskiem myszy tam gdzie chcesz żeby poszli. Możesz ustawić punkt zborny na inne jednostki tak, że każda nowa jednostka automatycznie pójdzie tam gdzie znajduje się ona. Pomocne z inżynierami reperującymi jednostki. Możesz również ustawić punkt zborny na budynku, który może być skoszarowany w ten sposób twoja jednostka automatycznie do niego wejdzie i rozstawi się do ataku. Tylko bądź ostrożny z tą opcją i upewnij się, że wróg nie tłucze cię w drodzę do budynku do którego chcesz się dostać.
To jest ważne w trakcie gry, zawsze używaj tego, żeby twoje jednostki zaczęły się poruszać w odpowiednim kierunku zamiast stania w miejscu w twojej bazie! Idąc dalej, możesz ustawić punkt zborny ze swojego Sztabu na swój pierwszy budynek i pierwszy Inżynier/Pio, który wyskoczy automatycznie zacznie pomagać przy budowie!

By: hillhome


Używanie Shift + Kliknięcie # 44 [03/26/2007]
Shift + Kliknięcie jest metodą, której możesz użyć do ustawienia kolejki poleceń dla swoich jednostek. To może być użyte w wielu różnych płaszczyznach gry i podam niektóre sposoby w jaki może być to wykorzystane.
Dajmy na to jesteś na mapie Niziny Beaux w normalnej pozycji startowej Aliantów. Chcesz żeby drugi oddział Inżynierów w tej rozgrywce przechwycił Strategiczny Punkt na lewo od twojej bazy, amunicję w lewym dolnym rogu, i Punkt paliwowy zaraz nad nim. Zamiast wracać do swojej jednostki za każdym razem jak przechwyci dany punkt zrób dokładnie to co poniżej:
Kliknij na swoją jednostkę. Wciśnij Shift i przytrzymaj. Kliknij na te 3 punkty, które chcesz zająć tą jednostką (możesz nawet to zrobić z mapy taktycznej!). Po naciśnięciu na wszystkie 3 punkty puść Shift i możesz odznaczyć jednostkę. W tym momencie jednostka wykona zadanie przechwycenia tych punktów dla ciebie! Może to być również użyte z mapą taktyczną dla nawet szybszego rozkazu przechwytywania.
Dalej możesz użyć tej samej czynności, trzymać Shift i zlecić rozkazy kładzenia wielu różnych sekcji zasiek, worków z piaskiem, min albo mix-u tych 3 rzeczy!
Dodatkowo możesz użyć tych klawiszy, żeby powiedzieć swojej jednostce gdzie ma iść, dla przykładu powiedzmy, że chcesz iść w dole rzeki w lewej górnej części Beaux żeby zajść wroga z flanki. Ta metoda pozwala ci zrobienie tego zamiast szarży tej jednostki w kierunku płycizny jak normalna ścieżka (AI) by im powiedziała.
Ostanie ale nie końcowe, możesz użyć tego żeby pomóc swoim czołgom wycofać się i schować za budynkami. Jest dużo łatwiejszym cofanie i zakręcanie przez użycie Shift + Kliknięcie. Teraz idź ćwiczyć i uczyć się nowych sposobów używania tej metody żołnierzu!
Jeszcze jedna ważna rzecz, kiedy kładziesz miny umieszczaj je w wielu różnych miejscach jest to dużo bardziej skuteczne niż ułożenie ich w tasiemkę (gdy będą blisko siebie wszystkie wylecą razem i zwykle tylko jedna mina wyrządzi jakieś szkody).

By: hillhome


Tab-owanie jednostek # 45 [04/02/2007]
Kiedy wybierzesz grupę jednostek przez kliknięcie i zaznaczenie w dalszym ciągu jest możliwa kontrola każdej jednostki/oddziału z osobna. Gdy wybierzesz całą grupę jednostek przez to dajesz im wszystkim te same rozkazy. Żeby tego uniknąć możesz użyć klawisza TAB w celu przewijania pomiędzy poszczególnymi pojazdami i oddziałami i wydawać im rozkazy oddzielnie. Ma to wiele zastosowań co uczyni twoje mikro zarządzanie jednostkami dużo łatwiejszym.
Najbardziej oczywistą sytuacją w której się to przydaje, kiedy jesteś w trakcie zażartej bitwie w 2-óch różnych miejscach na mapie i musisz wydać szybko rozkazy. Używając TAB-u możesz zrobić to szybciej niż przypisując dużą liczbę grup kontrolnych do indywidualnych oddziałów, pozwalając ci na bardziej skupioną kontrolę w każdej bitwie tylko przez użycie 2 grup kontrolnych. Pomimo, że nie całkowicie potrzebne możesz pujść nieco dalej i mieć grupy podzielone na piechotę i pojazdy, ale to będzie wymagało nieco więcej mikro zarządzania z twojej strony. Żeby wiedzieć który oddział/pojazd jest wybrany zwyczajnie popatrz na tarczę w interfejsie i patrz za tą podświetloną jednostką. Kiedy duża tarcza z lewej jest podświetlona oznacza to, że wybrałeś znowu całą grupę. Kiedy Tab-ujesz jednostki zawsze wybierze je w kolejności poczynając od lewej.

By: Kleatus


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mengood
Starszy SzeregowyDołączył: 18 Sty 2010
Posty: 32
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Nie 20:07, 18 Kwi 2010    Temat postu:

Dobra robota pollentis.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Grupa ||KBN|| Company of Heroes Strona Główna -> Porady Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin